ZOO

NIkdy nevíš, kdo přistoupil.

               

Film Zoo bude distribuován alternativními cestami v nezvyklých lokacích. Pokusíme se film dostat co nejblíže k vám, divákům, na co nejvíce míst v České republice, ale i za hranice. Každá projekce bude doprovázet stand-up show Underground Comedy.    

Termíny projekcí:

15. 8. - Ostrava - Cineport Hlubina

16. 8. - Olomouc - nádraží, točna lokomotiv

22. 8. - Plzeň - Moving station

26. 8. - Praha - Nádražka Dejvice

(27. 8. - ČB prezentace Pecha Kucha)

28. 8. - Sezimovo Ústí - bývalé kino Oko - Wall Club

29. 8. - České Budějovice - nákladové nádraží

30. 8. - Prachatice - Kralova Vila

 

1. 9. - distribuční premiéra v kinech + projekce Praha

Vstupenky na všechny projekce můžete zakoupit v síti GoOut.cz

Zoo je tady pro vás. Pokud by jste chtěli Zoo i s tvůrci dostat právě do vašeho města, není nic jednoduššího, než nám to říct:

ARTnok Film distribuce@artnokfilm.cz www.artnokfilm.cz

FOTOGALERIE

Jeden vlak, jedna cesta z Ostravy do Prahy. Kupé jako voliéry, ze kterých se těžko utíká. Člověk si může vybrat, ke komu přistoupí, ale výběr má své hranice, je stanoven momentální směsí cestujících. Nikdy nevíš, kdo přistoupil. A prázdných kupé ubývá.

POSTAVY

Orlin Stanchev

Jerry

Martin Jašek

PETR

Tigram Hovakimyan

MAJKL

Julie Göetzová

PATRICIE

Alice Antošovská

F

Patrik Holubář

VINCENT

Iveta Jiřičková

JINDŘIŠKA

Ondřej Mataj

DAVID

O Filmu

Nikdy nevíš, kdo přistoupil.

Synopse

Zoo je povídkový film odehrávající se v kupé během jedné cesty vlakem. Rozjetý vlak jen tak nezastavíš, nevyskočíš, zůstáváš jeho součástí, dokud sám nezabrzdí. Známý svět zůstává tam venku, uzavřený ubíhá za okny, jen se zrcadlí v odrazech skel vlaku. Vevnitř zatím vzniká nový ekosystém, dočasně nezávislý. Dává dohromady náhodné kombinace lidí. Kdekoli jinde by nedostali možnost na sebe narazit. Není těžké protnout osudy, stačí vstoupit do kupé. Málokdy se poštěstí najít nějaké prázdné. Tak kdo sedí naproti? Možná je chytrák hlupákem, okradený zlodějem, svůdce sveden a oběť vrahem. A možná je chytrák obětí, zloděj sveden, hlupák vrahem a okradený svůdcem. A kdo z nich jsi ty? Nikdy nevíš, kdo přistoupil.

ZOO

  •   povídkové drama
  •  60 minut
  •  premiéra 6/2016

O TVŮRCÍCH

Projekt vznikl pod záštitou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jako diplomový projekt.
Cílem není technická čistota formy, ale její soudržnost, komplexnost a intenzita. Všechny povídky vizuálně pojí jejich syrovost, netočíme v naaranžovaném kupé v ateliéru, chceme kameru, která vypadává z kompozice a sem tam narazí do dveří, když strojvedoucí nezvládne zatáčku. Chceme hnusné pištění brzdícího vlaku a herce, kteří se nebojí zadrhnout v plynulé řeči nebo použít syntakticky nepřípustný slovosled.

TEREZA KOVÁŘOVÁ

Scénář a režie

KONTAKT

Chcete nám něco říct? Napiště nám!